مرکز جامع تصویربرداری سهند خاتم الانبیاء  در شهرستان میانه در محدوده بیمارستان خاتم الانبیاء واقع شده است  مساحت حدودی زمین 1000 متر مربع طبق نقشه زیر است.

03

این مرکز پس از تجهیز و راه اندازی با مجهز بودن به دستگاه های تصویربرداری MRI، Ct-Scan  سونوگرافی کالر داپلر دو بعدی و یه بعدی، ماموگرافی، رادیولوژی مجهزترین مرکز تصویربرداری در منطقه خواهد بود.

Untitled 6 Untitled 1

ملاحظات طراحی:

پی:

پی ساختمان  از جنس بتن مسلح با توجه به ملزومات طراحی به غیر از مواقع مورد نیاز از جنس نواری خواهد بود همچنین کف سازی با توجه به پیش بینی جانمایی دستگاه های تصویربرداری انجام خواهد گرفت برای اتاق MRI به علت ایجاد امواج مغناطیسی بسیار قوی پی از جنس بتن مسلح با الیاف کربن FRP در نظر گرفته خواهد شد.

سازه:

سازه از جنس بتن مسلح  از نوع قاب خمشی ویژه بر اساس آیین نامه 2800 سازمان  تحقیقات مسکن و مبحث 6 مقررات ملی ساختمان جهت ساخت سازه ها با اهمیت بسیار زیاد با در نظر گرفتن ضوابط طراحی و شرایط خاص مراکز تصویربرداری استفاده خواهد شد همچنین سقف از جنس تیرچه بلوک در نظر گرفته شده است.

ارتفاع سقف:

ارتفاع سقف برای کل مجموعه بدون احتساب سقف کاذب برابر 3.5 متر در نظر گرفته شده است با توجه به کاربری بخش های مختلف سقف کاذب به ارتفاع های مختلف به کار گرفته خواهد شد.

جنس کف سازی و پوشش دیوارها:

کف مجموعه از مصالح قابل شستشو با توجه به کاربری بخش مورد نظر خواهد بود همچنین کف از جنس مورد نظر در محدوده دستگاه های تصویربرداری که شرایط خاصی برای جنس کف می طلبند در نظر گرفته شده است.

کف اتاق  CT Scan  کفپوش بدون درز از نوع کفپوش آنتي الکترواستاتيک و قرنيز آن از جنس سنگ پلاک  و بدنه آن زير سازی شده با لايه سربي وگچ و رنگ روغني مات در نظر گرفته شده است.

برای بخش هایی که که مجهز به لوازم پرتوزا جهت تصویر برداری می­باشند از فلز سرب به ضخامت 2 میلیمتر و برای اتاق  اپراتور جهت دید  و کنترل دستگاه از شیشه سربی به ضخامت حداقل 1 میلیمتر سرب استفاده خواهد شد.

کف اتاق کنترل CT Scan و MRI  کف شوی ندارد و از جنس کفپوش آنتي استاتيک و یا ونیل در نظر گرفته شده است.

در اتاق MRI  کف از نوع کانداکتيو آنتي استاتيک حداقل با ضخامت 4 سانتيمتر  در نظر گرفته خواهد شد همچنین جهت مقابله با اثرات شدید مغناطیسی دیوارها با ورقه های مسی اندود خواهند شد.

کف سایر قسمت ها: سنگ پلاک به ضخامت 2 سانتيمتر سراميک ياکفپوش وينيل خواهد بود همچنین دیوار و سقف آن بدلیل امواج بسیار قوی الکترومغناطیسی مس کوبی خواهد شد.

برای سالن انتظار، قرنيز سنگ به ارتفاع 12 و بضخامت 1سانتيمتر و بدنه ديوار از جنس سنگ به ارتفاع 122  سانتيمتر از بالای آن اندود گچ و دو گچه پرداختي و رنگ روغني مات در نظر گرفته شده است.

MIYANEH NEW DESIGN3 WITH IMPORT DAFTERACHE DECK