معرفی مرکز آموزشی درمانی بوعلی سینا مراغه

بیمارستان تازه تاسیس سینای مراغه وابسته به دانشکده علوم پزشکی مراغه در زمینی با زیربنای ۱۱ هزار مترمربع در چهار طبقه و با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد تومان در محل قدیمی خود واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی-(دانشسرا) ساخته شده‌است. این بیمارستان دارای بخش‌های اورژانس، بستری جراحی، داخلی، کودکان، زنان و زایمان، مراقبت‌های ویژه CCU و ICU، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، رادیولوژی و داروخانه است. بیمارستان سینا به‌عنوان سومین بیمارستان مراغه در حالی افتتاح شد که بیمارستان شهید بهشتی مراغه در سال ۱۳۱۱ و بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) این شهر در سال ۱۳۸۰ به بهره‌برداری رسیده بود. با افتتاح فاز اول این بیمارستان۱۰۰ تخت به مجموع تخت‌های این شهرستان اضافه شد تا این شهرستان با مجموع بیش از ۴۲۰ تخت بیمارستانی به عنوان دومین قطب درمانی آذربایجان شرقی پس از تبریز معرفی شود که این شهرستان را به قطب خدمات درمانی در جنوب استان تبدیل می‌کند.

SINA_HOSPITAL

مرکز تصویر برداری و خدمات تشخیص پزشکی سهند

با انعقاد قرارداد در راستای تاسیس مرکز چاکع تصویربرداری پزشکی فی مابین دانشکده علوم پزشکی مراغه و شرکت کیندو  این مرکز در سال 1399 اولین فاز خود را با سرمایه گذاری شرکت کیندو و دانشگاه علوم پزشکی مراغه ت در بیمارستان بوعلی مراغه در راستای تجهیز و بهره برداری کامل از بخش رادیولوژی موجود در بیمارستان آغاز کرد. مرکز تصویربرداری سهند بوعلی شامل دستگاه های سونوگرافی فوق پشرفته سامسونگ مدیسون WS80  با قابلیت انجام تمامی خدمات سونوگرافی شامل سونوگرافی های دو بعدی و کالر داپلر سه بعدی و چهار بعدی ، نوار قلب جنین و دستگاه های رادیوگرافی فول دیجیتال با قابلیت ارائه تمامی خدمات روتین و تخصصی می باشد. مدیرت کار آمد (به کارگیری  پزشک متخصص تمام وقت  در مرکز، ارائه پاسخ تخصصی در زمان کم، ارائه خدمات در محیطی سالم و بروز)، پاسخگویی سریع به نیاز مراجعین و به کارگیری تجهیزات پیشرفته و کادر مجرب از ویژگی های مراکز تصویربرداری سهند به شمار می آید. شایان ذکر است سی تی اسکن فوق پیشرفته برند زیمنس آلمان مدل On the go در حال حاضر خریداری شده و در آینده نزدیک در مرکز تصویربرداری سهند نصب و با تعرفه تماما دولتی ارائه خدمت خواهد کرد.

رسالت

مرکز آموزشی درمانی بوعلی سینا، بر اساس سیاست های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در راستای اهداف کلان دانشگاه علوم پزشکی مراغه ، با تاکید بر خدمات با کیفیت و ایمن، متعهد به حفظ و ارتقاء سلامت بیماران و سایر ذینفعان در محیطی صمیمی و با نشاط می باشد. این مرکز خدمات شبانه روزی تصویربراری پزشکی با بهترین کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه میدهد.

چشم انداز

پیشتاز در زمینه تصویربرداری با بهره گیری از جدیدترین دستگاه های روز دنیا

ارزش ها

مرکز آموزشی درمانی بوعلی سینا بر آن است با تکیه بر ارزشها و مبانی دینی و فرهنگی، عدالت محوری، پاسخگویی، احترام به کرامت انسانی، شایسته سالاری، دانایی محوری و رعایت اصول اخلاق پزشکی در جهت نیل به رسالت خویش گام بردارد.

این مرکز در همین راستا اهداف کلان خود را به شرح ذیل اعلام می دارد:

1. احترام به حقوق و رعایت کرامت انسانی بیماران و ارباب رجوع
2. استقرار کامل موازین حاکمیت بالینی و استانداردهای اعتباربخشی بیمارستانی
3. استقرار نظام پایش و مدیریت خطا و خطر، در راستای ارتقاء ایمنی بیماران و کارکنان
4. استفاده بهینه از سرمایه انسانی و سایر منابع موجود