Khaje nasir01

مرکز تصویربرداری پزشکی سهند، کلینیک خواجه نصیر مراغه

مرکز تصویربرداری کلینیک خواجه نصیر مراغه در آذرماه سال 99 همزمان با شروع به کار کلینیک ویژه خواجه نصیر در ساختمان جدید التاسیس با ارائه خدمات سونوگرافی شروع به کار کرد، هم اکنون مرکز تصویربرداری کلینیک ویژه خواجه نصیر مجهز به دستگاه پیشرفته ام آر آی زیمنس 1/5 تسلا، دستگاه سورنوگرافی، رادیوگرافی و خدمات تشخیص قلب و عروق مشتمل بر اکوی قلب، تست ورزش، هولتر مانیتورینگ فشار و ریتم و نوار قلب بزرگسال و جنین می باشد که بصورت تمام وقت با تعرفه دولتی آماده ارائه خدمات تصویربرداری پزشکی به مردم شریف منطقه می باشد.

آدرس: مراغه، خ سعدی، خ تامین اجتماعی، جنب آزمایشگاه مرکزی مراغه، کلینیک ویژه خواجه نصیرالدین طوسی مراغه، طبقه همکف، تصویربرداری پزشکی سهند

تلفن: 04137229600   04137229660    04137229690

MAGNETOM_Amira_Pers

شروع به کار دستگاه ام آر آی پیشرفته کلینیک ویژه خواجه نصیر مراغه

 

 

 

با نصب و راه اندازی ام آر آی پیشرفته زیمنس با قدرت میدان مغناطیسی 1.5 تسلا برای اولین بار در منطقه جامع ترین مرکز تصویربرداری پزشکی با تعرفه دولتی با خدمات ممتاز شروع به فعالیت نمود.

دستگاه مذکور از بهترین برند دستگاه های تصویربرداری پزشکی زیمنس آلمان  با محدودیت وزن 270 کیلوگرم و دارا بودن تعداد 24 کانال تصویربرداری و کویل های تخصصی قادر به ارائه خدمات تصویربرداری تخصصی تشدید میدان مغناطیسی (MRI) با تعرفه تماما دولتی می باشد که هم اکنون در کلینیک ویژه خواجه نصیر نصب و در حال ارائه خدمت به مراجعین می باشد.

 

Kahjenasir02

آدرس مراغه، خ سعدی، جنب آزمایشگاه مرکزی، کلینیک ویژه خواجه نصیر طبقه همکف، تصویربرداری پزشکی سهند

تلفن: 37229600-041    37229660-041      37229690-041

Cannon 01

راه اندازی دستگاه سی تی اسکن مولتی اسلایس بوعلی سینا مراغه

پس از پیگیری ها و تلاش مستمر مسئولین محترم شهرستان مراغه دستگاه  سی تی اسکن مولتی اسلایس پیشرفته کمپانی نام آشناس کنن ژاپن در محل بیمارستان بوعلی سینا مراغه نصب و راه اندازی شد.

دستگاه سی تی اسکن Canon aquilion start  یکی از محبوب ترین سی تی اسکنرهای چند اسلایسی موجود کمپانی کنن ژاپن است. این دستگاه  با قابلیت انجام اسکن سه بعدی تمام بدن و قلب با کیفیت تصویر عالی، انتخاب ایده آلی برای مراکز تصویربرداری می باشد که در مرکز تصویربرداری بیمارستان بوعلی سینا نصب و راه اندازی شده است.

با استفاده از دستگاه سی تی اسکنCanon aquilion start  در کمتر از 20 ثانیه می توانید اسکن قلبی را با برش یا کاتهای 0.75 تا وضوح زمانی 105 میلی ثانیه برای تصویر واضحی از عروق کرونر انجام دهید.

 

Kahjenasir03

با سی تی اسکن canon aquilion start   می توانید هر آناتومی را با وضوح همسانگرد با یک نفس اسکن کنید و تصویری واضح از هر منظری داشته باشید.

cedb4c4d897a00fc5594a1a19c6d0e4d

CT Scan 128 بیمارستان گاندی

اضافه شدن سی تی اسکن Neuvis 128 به دستگاه های مرکز تصویربرداری بیمارستان گاندی بی شک این مرکز را به پیشرفته ترین و به روزترین مرکز تصویربرداری منطقه بدل نمود.

قابلیت اجرای تمامی پروتکل های تصویربرداری به واسطه ماده حاجب  نظیر آنژیو های قلب ، آتورت ، سیستم خونرسانی کل بدن و بازسازی بی نقص آن بواسطه سیستم پردازنده گرافیکی بسیار قوی

مجهیز به سیستم دوگانه چشمه اشعه ساطع کننده جهت سرعت و دقت در تصویربرداری

مجهز به سیستم Zero Heat Unit که  در هر لحظه آماده شروع به کار و تصویربرداری از بیمار است و نیازی به گرم شدن تیوپ ساطع کننده اشعه ایکس ندارد.

قطر تونل بیشتر و مجهز به تخت با قابلیت تحمل وزن تا 200 کیلوگرم که محدودیت دستگاه های مشابه را از این حیث ندارد.

برنده بهترین طراحی سال 2016 و دارای نشان کیفیت برتر از انجمن رادیولوژیستان اروپا

NeuViz-128

dscn3822

راه اندازی ماموگرافی مرکز تصویربرداری گاندی

ماموگرافی فوق پیشرفته FujiFilm

راه اندازی ماموگرافی در مرکز تصویربرداری هتل بیمارستان گاندی دارای امکانات منحصر بفرد  آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز می باشد.

- سیستم FFDMکه با افزایش کیفیت تصاویر در حدود 28 درصد شانس کشف سرطان در زنان کمتر از 50 سال را بهبود می بخشد .

- استفاده از گرید Anti – Scatterکه موجب کاهش دز اشعه مورد نیاز برای ثبت تصاویر شده است ( بیش از 50  درصد کاهش دوز دریافتی ).

- دارای طراحی منحصر بفرد و ارگانیک با قابلیت تنظیم زاویه چرخش و ارتفاع

- دارای پنل Touch – Screen

- ثبت تصاویر با بالاترین کنتراست ممکن در 0.4sاکسپوز و آماده نمودن آن در عرض کمتر از 6

قابلیت به تصویر در آوردن عضله پكتورال

- قابلیت به تصویر كشیدن 2 سانتی متر بیشتر از بافت جداره قفسه سینه با امكان زاویه گرفتن سر تیوپ

- استفاده از ديتكتورهای پیشرفته آمورفوس سلنیوم ( a-Se) با توانایی تبدیل مستقیم اشعه ایكس به فوتون های نوری

- دارای دو اندازه ديتكتور 24X30 و 18X24

- Resolution و كیفیت فوق العاده بالای تصاویر

- بررسی میكرو كلسیفیكاسیون ها با بالاترین كنتراست

- زمان به تصاویر در آمدن بافت سینه روی مانیتور 4 ثانیه بوده كه این زمان در دستگاه های دیجیتال دیگر 20 ثانیه می باشد.

- قابلیت استفاده از لنز الكترومگنتیک با توانائی فوق العاده بالا

 dscn3820 dscn3822 dscn3823

hologic-lorad-selenia-digital-mammography-unit

ماموگرافی

 

امروزه سرطان سینه با موفقیت قابل ملاحظه‌ای درمان می‌ شود. آزمایش ماموگرافی یا ماموگرام، عکس گرفتن از سینه با استفاده از اشعه ایکس است.

ماموگرام برای افراد زیر انجام می ‌شود:

 1. زنانی که برای آزمایش سلامتی یا معاینه مراجعه می ‌کنند.
 2. زنانی که متوجه یک وضعیت غیرعادی، غده شده‌اند یا علائم بیماری را در سینه‌ شان مشاهده کرده‌اند. این افراد توسط پزشک برای انجام آزمایش معرفی می شوند.
 3. زنانی که پس از عمل در آزمایش ‌های سالانه شرکت می ‌کنند.

 

آزمایش ماموگرافی

امروزه آزمایش ماموگرافی بر روی همه زنان در یک فاصله سنی خاص انجام می ‌شود. اگر خانمی هیچ عامل خطری برای سرطان سینه نداشته باشد بایستی اولین ماموگرافی را در سن 35 سالگی انجام داده و از سن 40 الی 50 سالگی هر یك تا سه سال یك بار ماموگرافی انجام دهد و از سن 50 سال به بالا هم سالانه یك ماموگرافی توصیه می‌شود.

hologic-lorad-selenia-digital-mammography-unit

 

آزمایش چگونه انجام می‌شود؟

در آزمایش ماموگرافی از هر سینه با اشعه ایکس دو عکس در دو جهت مختلف گرفته می ‌شود. سینه برای چند ثانیه میان دو صفحه فشرده می‌شود. فشرده نمودن سینه برای گرفتن عکس‌هایی واضح و دقیق ضروری است. این کار کلا چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد و توسط پرسنل مجرب در زمینه ماموگرافی انجام می‌شود. سپس یک رادیولوژیست و پزشک متخصص ماموگرافی عکس ‌ها را بررسی می ‌کند. در بعضی موارد، نیاز به عکس برداری مجدد وجود دارد. اگر رادیولوژیست به تصاویر بیشتری نیاز داشته باشد یا اگر تغییر یا وضعیتی غیرعادی در سینه مشاهده شود، شما را در جریان می‌گذارند و از شما می‌خواهند تا برای آزمایش های ماموگرام بیشتر یا تست‌های مجدد مراجعه کنید. درخواست از شما برای مراجعه مجدد، الزاما به این معنا نیست که سرطان سینه دارید. بعد از انجام آزمایش ماموگرافی، نتایج در طول دو تا سه هفته مستقیما به آدرس شما ارسال می‌شود.

مزایا و محدودیت های  آزمایش ماموگرافی

 1.  انجام مرتب آزمایش‌های ماموگرافی در اغلب موارد باعث می‌شوند تا سرطان سینه زود‌تر از زمانی که خود شما آن را احساس کنید، مشخص شود. سرطان سینه چنانچه به صورت زودهنگام تشخیص داده شود، به ندرت منجر به مرگ خواهد شد. تحقیقات علمی نشان می‌دهند که با انجام آزمایش ماموگرافی، مرگ و میر ناشی از سرطان سینه 30-45 درصد کاهش می‌یابد.
 2. هیچ یک از روش های تشخیص سرطان سینه 100 درصد دقیق نیستند و ماموگرافی نیز از این امر مستثنی نیست. ممکن است وضعیتی غیرعادی و مشکوک در تصاویر ماموگرافی مشاهده شود که پس از انجام آزمایشات مشخص شود سرطان نیست. این اتفاق تقریبا در دو مورد از هر صد مورد ماموگرامی روی می‌دهد. معمولا تنها چند تصویر ماموگرام بیشتر و یک آزمایش سونوگرافی برای انجام ارزیابی قطعی انجام می‌شود. بعضی اوقات نیاز به نمونه برداری از بافت و ندرتا نیاز به یک جراحی کوچک در سینه وجود دارد.
 3.  آزمایش ماموگرافی نمی‌تواند تمامی تومورهای سرطانی را تشخیص دهد و گاهی این تومور‌ها در فاصله میان یک آزمایش ماموگرام منفی و آزمایش برنامه ریزی شده بعدی به وجود می‌آیند. این امر ممکن است به این خاطر باشد که تومور از سرعت رشد بالایی برخوردار است یا اینکه علائم غیرعادی در تصاویر ماموگرام مشاهده نمی‌شود.
 4. ماموگرام‌ها می‌توانند سرطان سینه را در مراحل بسیار ابتدایی شناسایی کنند. احتمال اینکه تمامی این تغییرات سرطانی منجر به سرطان «خطرناک» شوند، بسیار اندک است. استفاده از آزمایش ماموگرافی احتمال تشخیص رشد غیرعادی بافت‌ها یا سرطان را در مراحل ابتدایی افزایش می دهد که البته ممکن است هیچ‌گاه تبدیل به سرطان «خطرناک» نشود.
 5. بیماران در هنگام انجام ماموگرافی در معرض مقدار اندکی تابش اشعه قرار می‌گیرند. این میزان اشعه مساوی با تابش اشعه ای است که هر فرد از فضا، زمین و مواد رادیواکتیو طبیعی بدن انسان در مدت دو ماه دریافت می‌نماید. بنا بر اظهارات مقامات مسئول در زمینه ایمنی تابش اشعه در سوئد، خطرات تابش اشعه موجود در آزمایشات منظم یا مکرر ماموگرافی بسیار اندک و قابل چشم پوشی است. زمانی که سینه‌ها فشرده می‌شوند، اشعه ایکس مسیر کمتری را در سینه طی می‌نماید که بدین ترتیب میزان تششعات حتی کمتر هم می‌شود.

اگر خانمی هیچ عامل خطری برای سرطان سینه نداشته باشد بایستی اولین ماموگرافی را در سن 35 سالگی انجام داده و از سن 40 الی 50 سالگی هر یك تا سه سال یك بار ماموگرافی انجام دهد و از سن 50 سال به بالا هم سالانه یك ماموگرافی توصیه می‌شود.

معرفی برای آزمایش ماموگرافی توسط پزشک

آزمایش‌های ماموگرافی، به غیر از آزمایش های دوره‌ای، در صورت معرفی توسط پزشک انجام می‌شوند. تمامی تغییرات در سینه‌ها باید جدی تلقی شده و مورد معاینه قرار گیرد. اگر شما متوجه تغییری در سینه‌تان شدید، باید با مرکز بهداشت محله‌تان یا کلینیک تخصصی سینه تماس بگیرید.

نمونه‌هایی از تغییرات احتمالی مشاهده شده در سینه عبارتند از:

 1. وجود غده در سینه یا تغییر در شکل سینه.
 2.  فرورفتگی در پوست یا نوک سینه.
 3. ترشحات نوک سینه یا خونی بودن آن.

((اگر خانمی هیچ عامل خطری برای سرطان سینه نداشته باشد بایستی اولین ماموگرافی را در سن 35 سالگی انجام داده و از سن 40 الی 50 سالگی هر یك تا سه سال یك بار ماموگرافی انجام دهد و از سن 50 سال به بالا هم سالانه یك ماموگرافی توصیه می‌شود.))

مرکز تصویربرداری پزشکی زنجیره ای سهند در مراکز خود به شرح ذیل دارای دستگاه ماموگرافی می باشد.

1- هتل بیمارستان گاندی دستگاه ماموگرافی پیشرفته ژاپنی FujiFilm دارای امکانات منحصر بفرد تصویربرداری، بازسازی و وضوح بسیار دقیق برای تشخیص زودهنگام.

2- مرکز تصویربرداری بیمارستان دهخدای قزوین مجهز به دستگاه ماموگرافی Hologic Selenia پیشرفته ترین دستگاه کمپانی آمریکایی Hologic در ایران.

 

 

ام آر آی زیمنس مدل Aera

MRI مرکز تصویربرداری گاندی

هم اکنون بخش تصویربرداری هتل بیمارستان سهند از زیرمجموعه های مراکز زنجیره ای تصویربرداری سهند برای اولین بار در ایران با زاویه دید کامل اپراتور مجهز به پیشرفته ترین دستگاه MRI  1/5Tesla شرکت ریمنس شده و در حال خدمت رسانی به مراجعین عزیز می باشد از امکانات این دستگاه

1- مجهز به تخت پرتابل با قدرت باربری تا وزن 254 کیلوگرم

2- دارای قطر گانتری (تونل) 33 درصد بزرگتر از نمونه های مشابه مناسب برای افرادای که فوبیا و یا احساس خفگی به هنگام تصویربرداری دارند.

3- دارای طول گانتری 143سانتی متر حدود 40 سانتی متر کوتاه تر از موارد مشابه در کشور.

4- مجهز به 64 کویل و تعداد کانال بالا و بروز ترین نرم افزار های شرکت زیمنس آلمان که مدت زمان تصویربرداری حداقل را در بهترین کیفیت ممکنه ارائه میدهد.

 

DSCN3816 DSCN3815 DSCN3807 DSCN3810 DSCN3805 DSCN3804

 

تصویربرداری شبانه روزی ام آر آی، سونوگرافی، سی تی اسکن

در تمامی مراکز تصویربرداری زنجیره ای سهند خدمات تصویربرداری به صورت تمام وقت با حضور پزشک متخصص می باشد.

مرکز تصویربرداری هتل بیمارستان گاندی تهران

مرکز تصویربرداری بوعلی سینا قزوین

مرکز تصویرداری دهخدا قزوین

 


 

پیشرفته ترین ام آر آی 1.5 تسلای کشور بدون محدودیت وزنی با تونل بزرگ

ام آر آی فوق پیشرفته برای افراد سنگین وزن

Siemens Magnetom Aera 1.5 T

پیشرفته ترین دستگاه موجود در سطح کشور بدون نمونه مشابه با تخت پرتابل و قابلیت حمل مریض تا وزن 254کیلوگرم، قطر گانتری 70 سانتی متر (10 سانتی متر بیشتر از نمونه مشابه) و طول گانتری 155 سانتی متر (30 سانتی متر کمتر از نمونه های مشابه) هم اکنون در بخش تصویربرداری هتل بیمارستان گاندی نصب و آماده ارائه خدمت می باشد. این دستگاه بالغ بر 48 کویل جهت انجام خدمات تصویربرداری پزشکی تخصصی از تمامی نقاط بدن را داراست و با توجه به تعداد کانال بالا عملیات تصویربرداری را در زمانی بسیار کمتر از موارد مشابه انجام خواهد داد بدین طریق خدمات تصویربرداری با کیفیت بی نظیر در حداقل زمان ممکن انجام خواهد پذیرفت.

Siemens stellt zwei neue Magnetresonanztomographen vor - Magnetom Aera und Skyra sind die ersten Systeme mit den innovativen Technologien Tim und Dot / Siemens Introduces its New Power Couple at RSNA 2009 - Tim 4G and Dot redefine productivity in MRI – up

mri-magnetom-aera_overview_5-00092563-10

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با دستگاه بر روی لینک  mri_magnetom_aera کلیک کنید.